استقلال و پرسپولیس در آستانه محرومیت سنگین قرار گرفتند
 
شوک فیفا به سرخابی های تهران
 

 

[شهروند] بویان، بازیکن مقدونیه‌ای سابق استقلال، چندی قبل بابت دریافت‌نکردن مطالباتش به فیفا شکایت کرده بود و پرونده او مدت‌هاست به جریان افتاده است. در این خصوص باشگاه استقلال رایزنی‌های زیادی کرد تا بتواند این حکم را تغییر بدهد اما پرداخت‌نشدن پول بویان باعث شد تا کمیته انضباطی فیفا تصمیم خود را در این خصوص بگیرد. استقلالی‌ها تا شانزدهم تیر فرصت داشتند که پول بویان را پرداخت کنند، اما این مبلغ پرداخت نشد تا فیفا تصمیم نهایی را درباره این پرونده اتخاذ کند و رأی به محرومیت آبی‌ها بدهد. براساس حکم اولیه فیفا باشگاه استقلال 3 پنجره نقل‌و‌انتقالاتی از جذب بازیکن جدید محروم خواهد بود. این در حالی است که مدیران باشگاه استقلال پیش از این اعلام کرده بودند که تدابیر لازم اندیشیده شده و خطری از جانب کسر امتیاز یا محرومیت نقل‌وانتقالاتی باشگاه را تهدید نمی‌کند اما حالا حکم فیفا مسأله دیگری را نشان می‌دهد.
این‌طور که گفته می‌شود فیفا این مهلت را به استقلالی‌ها داده تا در سه روز آینده بدهی 300‌هزار دلاری خود را به بویان پرداخت کنند تا حکم محرومیت آنها اجرایی نشود. باید دید تدبیر مدیران استقلال با توجه به تحریم‌های موجود چه خواهد بود. به غیر از بویان استقلال شاکیان دیگری در فیفا دارد که هر کدام از آنها با دریافت حکم نهایی از کمیته انضباطی این نهاد می‌توانند این باشگاه را با محرومیتی بزرگ روبه‌رو کنند. یکی از مهم‌ترین پرونده‌های استقلال مربوط به وینفرد شفر، سرمربی سابق این تیم، است که طلبی 550‌هزار دلاری دارد.
عصر دیروز دقایقی بعد از اعلام حکم فیفا برای استقلال، اتفاق مشابهی برای پرسپولیس در پرونده برانکو رخ داد. سرخپوشان هم اگر نتوانند بدهی برانکو را تا چند روز آینده تسویه کنند، با محرومیت از سه پنجره نقل و انتقالاتی مواجه می شوند


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/187469/شوک-فیفا-به-سرخابی-های-تهران