بارش طلا و نقره و مرور 7 اتفاقی که آبروی ورزش ایران را در مسابقات آسیایی برد
 
جاکارتا، حاشیه‌های خیس
 

 

شهروند| بازی‌های آسیایی با وجود روند خوب مدال‌آوری برای ورزشکاران ایرانی در روزهای اخیر، اتفاقات عجیبی را هم برای کاروان ایران به همراه داشته است؛ از فحاشی یک رئیس فدراسیون به سرمربی خارجی بگیر تا نرسیدن کماندار پارالمپیکی به مسابقه و مشکلات عجیب در رشته دوچرخه‌سواری.

1- اشتباه تاریخی؛ زهرا جا ماند
شاید باورتان نشود که در سطح مسابقاتی مثل بازی‌های آسیایی، سرپرست و مربی تیم به ساعت مسابقه ورزشکار خود واقف نباشند. این اتفاق زهرا نعمتی را که با آرزوهای بزرگ برای نخستین‌بار به بازی‌های آسیایی رفته بود، دست خالی برگرداند و اشک‌هایش را سرازیر کرد. خودش گفت مقصر است، اما واقعا تنظیم کردن زمان استفاده از سرویس بهداشتی یا صرف ناهار نباید توسط سرپرست انجام می‌شد؟
2- فحاشی آقای رئیس فراموش نشود
با اینکه دیروز پسران و دختران کبدی ایران با کسب 2 مدال طلا شاهکار کردند، یک اتفاق تلخ نباید از یادها فراموش شود و اتفاقا باید مسئولان به آن رسیدگی کنند. دختران کبدی ایران وقتی در دور مقدماتی از چین تایپه عقب بودند، از فحاشی‌های آقای رئیس به سرمربی هندی شوکه شدند! جالب اینکه ایرانی‌های زیادی از خبرنگار بگیر تا تماشاگر در سالن بودند، اما رئیس فدراسیون کبدی به توهین علیه نجلا ادامه داد؛ اگرچه سرمربی هندی خودش را ثابت کرد.
3- ماجرای جنجالی ملی‌پوش امید
محمدامین اسدی از همان روزهای نخست حضور تیم امید در جاکارتا در اردو حاشیه‌ساز شده بود؛ از توجه نکردن به تذکر کرانچار برای تعویض استوک‌هایش تا قهر با بازیکنان به دلیل یک شوخی ساده و درخواست از استیلی برای بازگرداندنش به تهران! اما اتفاق عجیب‌تر در نیمه‌شب رخ داد؛ جایی که این بازیکن جوان پرسپولیس با یک استوری جنجالی حکم اخراج خود از اندونزی را امضا کرد. البته او خیلی زودتر از همبازیانش به تهران بازنگشت و تیم امید هم با شکست برابر کره مسیر اسدی را طی کرد.
4- خداحافظی عابدینی با چاشنی قهر
مجتبی عابدینی، یکی از ستاره‌های بی‌چون و چرای شمشیربازی ایران، بلکه جهان در سال‌های اخیر بوده که با درخشش در المپیک 2016 و کسب مقام چهارم نام این رشته را بر سر زبان‌ها انداخت. او که حالا 34 ساله است، کمی افت کرده و در جاکارتا هم وضع خوبی نداشت؛ موضوعی که پیمان فخری در مصاحبه‌اش به آن اشاره و عابدینی هم خیلی زود با دلخوری خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی را رسانه‌ای کرد.
5- بازنشستگی همزمان قایقران و مربی!
مهسا جاور که نتوانست به آرزویش یعنی تبدیل شدن به یک زوج طلایی با محسن محمدسیفی در بازی‌های آسیایی برسد و برخلاف همسرش نقره گرفت، بعد از پایان کار در بازی‌های آسیایی با 24 سال سن گفت باید برود و به زندگی‌اش برسد و وقتی برای ورزش ندارد. جالب اینکه بهناز مرادخانی، سرمربی تیم ملی رویینگ هم همراه با شاگردش گفت خداحافظ.
6- چرا فقط دوچرخه ایرانی‌ها خراب می‌شود؟
روز نخست مسابقات دوچرخه‌سواری با پنجرشدن لاستیک به مدال نرسیدیم، روز دوم با پاره‌شدن زنجیر و روز سوم هم با تنه‌زدن یکی از دوچرخه‌سواران دیگر کشورها! مسئولان هم می‌گویند تجهیزات ما استاندارد و از بهترین‌های جهان است. پس چرا فقط این اتفاقات برای دوچرخه‌سواران ایرانی رخ می‌دهد و فرانک پرتوآذر با وجود درخشش و جبران مسافت عقب‌افتاده دستش از مدال کوتاه می‌ماند؟
7- اشک دختران ایرانی درآمد
در روزهای اخیر، گریه دختران ورزشکار ایرانی کاملا همه را تحت تاثیر قرار داد. الهه و شهربانو منصوریان که می‌خواستند خواهران طلایی ووشوی ایران لقب بگیرند، هر دو در فینال به رقبای چینی باختند و نقره‌ای شدند. نازنین ملایی هم که در رویینگ تک‌نفره، برخلاف بقیه از خودش توقع طلا داشت، کسی از او به دلیل نقره‌ای‌شدنش خرده نگرفت، اما پای سکو اشک می‌ریخت. گریه‌های زهرا نعمتی هم که قبل‌تر به آن اشاره کردیم و البته فرانک پرتوآذر اشک‌هایش همه را تحت تاثیر قرار داد. به همه اینها اشک های نازنین ملایی قایقرانی را که با بدشانسی نتوانست نتیجه دلخواه را به دلیل مصدومیت به دست آورد، اضافه کنید. این روزها دخترها اشک می‌ریزند و افتخار کسب می‌کنند.


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/141296/--جاکارتا،-حاشیه‌های-خیس