نامه دکتر کولیوند به رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ؛
 
تاکید هلال‌احمر ایران بر بازگشایی مسیر کمک‌رسانی به غزه
 

 

دکتر پیرحسین کولیوند در نامه‌ای به رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ با بیان اینکه هلال‌احمر ایران آماده احداث بیمارستان صحرایی و ارسال اقلام غذایی و دارویی به غزه است، بر بازگشایی مسیر کمک‌رسانی تاکید کرد.
دکتر پیرحسین کولیوند در ادامه پیگیری‌های صورت‌گرفته در راستای امدادرسانی فوری به مردم جنگ‌زده غزه، در نامه‌هایی جداگانه به میریانا اسپولیاریچ ایگر، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ، آمادگی این جمعیت برای احداث بیمارستان صحرایی و ارسال اقلام دارویی و غذایی را اعلام کرد.
در متن نامه رئیس جمعیت هلال‌احمر آمده است، در پی مذاکرات و مکاتبات قبلی درخصوص ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه، به اطلاع می‌رساند جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا سه بیمارستان صحرایی شامل یک بیمارستان 110 تخته و دو بیمارستان با ظرفیت درمان 55 نفر به همراه تجهیزات و تیم‌های درمانی خود را جهت مداوای مجروحان اعزام و در نزدیکی مرز مصر و نوار غزه مستقر کند.
دکتر پیرحسین کولیوند در نامه‌ای دیگر به رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ اعلام کرد که بیش از 10هزار تن اقلام دارویی، غذایی و معیشتی از محل کمک‌های اهدایی مردم تهیه شده و آماده ارسال به نوار غزه است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر در این نامه تاکید کرد: «از زمان آغاز عملیات بشردوستانه برای غزه در اوایل اکتبر 2023، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه با دفاتر مرکزی و کشوری کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ مکررا در تماس بوده و آمادگی دارد تا محموله‌های بشردوستانه مردمی را از طریق هوایی و دریایی ارسال کند.
لذا درخواست می‌شود تا اخذ مجوز ارسال محموله‌ها به مقصد مصر در دستور کار قرار گیرد.»
رئیس کمیته بین المللی صلیب‌سرخ در پاسخ به این مکاتبات عنوان کرد: «از رئیس جمعیت هلال‌احمر به سبب اقدامات صورت‌گرفته سپاسگزاریم و مشخصا تلاش‌های جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران بی‌توجه نمانده است.»
این مقام مسئول در صلیب‌سرخ ادامه داد: «مدیریت مسیر انتقال لجستیکی به غزه یک کار بسیار پیچیده است و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ کنترل کاملی بر این عرصه ندارد. با این وجود، گفت‌وگوهای مکرر با هلال‌احمر مصر و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در این مورد را ادامه خواهیم داد و از اینکه اجازه و تسهیل فوری و بدون قیدوشرط ورود کمک‌ها به غزه میسر شود، حمایت می‌کنیم.»


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/235782/تاکید-هلال‌احمر-ایران-بر-بازگشایی-مسیر-کمک‌رسانی-به-غزه