شماره ۲۱۹۷ | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ اسفند
صفحه را ببند
جهانگیری در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز: روزها و ماه‌های امیدوار‌کننده در پیش است
عدالت آموزشی از مهم‌ترین جنبه‌های عدالت است

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به تغییر رفتار دولت‌هایی که منابع مالی کشور را مسدود کرده‌اند، گفت:   «احساس می‌کنم روزها و ماه‌های امیدوار‌کننده در پیش است.»
اسحاق جهانگیری در مراسم بیست‌ودومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز با تشکر از همه خیرین بابت کار مهمی که انجام می‌دهند، اظهار کرد: «حجم اعتبارات خیرین در آموزش‌وپرورش اعتبار قابل توجهی است.»
او ادامه داد: «یکی از مقبول‌ترین امور خیرخواهانه در کشور اقدام به مدرسه‌سازی است که کمک بزرگی به آموزش‌وپرورش می‌کند. مدرسه کانون اصلی توسعه کشور است و مدرسه‌سازی برای پیشبرد عدالت آموزشی و تقویت روحیه همبستگی بین مردم اهمیت دارد.»
جهانگیری خاطرنشان کرد: «یکی از آرمان‌های جمهوری اسلامی عدالت است. در بین جنبه‌های مختلف عدالت، عدالت آموزشی از مهم‌ترین جنبه‌های عدالت است‌. صحنه‌هایی که در مناطق محروم می‌بینیم دردآور و نگران‌کننده است، ولی هیچ‌کدام نسبت به نبود امکانات آموزشی دردآورتر نیست.»
معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به لزوم کمک دولت و خیرین به مناطق محروم، تصریح کرد: «برای مردم هیچ‌چیزی مهم‌تر از استقرار عدالت و رفع تبعیض نیست. این مسأله برای مردم مهم است.»
جهانگیری در ادامه گفت: «ما با تحریم‌ها و بیماری کرونا مواجهیم. کرونا تمام جنبه‌های زندگی ما را تحت‌تأثیر قرار داده است و اثر آن در برخی بخش‌ها نگران‌کننده شده است. همه می‌دانیم آموزش تعطیل‌بردار نیست و حضور دانش‌آموزان و معلمان در مدارس اثرات مثبت زیادی دارد، ولی به‌خاطر کرونا و اهمیت سلامت دانش‌آموزان و معلمان، مدارس تعطیل و شبکه شاد راه‌اندازی شد تا آموزش به صورت مجازی دنبال شود، ولی حتما شوکی به این حوزه وارد شد و باید کاری کنیم که عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.»
معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین تصریح کرد: «یکی از دغدغه‌های ما این است که خیلی از دانش‌آموزان به ابزار لازم ازجمله تلفن همراه هوشمند برای تحصیل از طریق شبکه شاد دسترسی ندارند. دولت، خیرین و آحاد مردم باید کمک کنند که فرزندی از فرزندان ما از این ابزارها محروم نشود. معلمان کارهای ارزشمندی در این مدت انجام داده‌اند خانم معلمی در بیمارستان بستری بود اما آموزش را تعطیل نکرد، معلمی روستا‌به‌روستا رفت و به دانش‌آموزان درس داد. باید دست این معلمان را بوسید.»
او در ادامه با گرامیداشت یاد مرحوم حافظی و سایر خیرین، گفت:     «ما در مقطعی با شش قدرت بزرگ دنیا توافق کرده و برجام امضا  و تحریم‌ها لغو شد، اما آمریکایی‌ها کار ضدانسانی و غیرعقلایی کردند و از برجام خارج شده و هدف خود را اعمال فشار بر مردم ایران قرار دادند تا به مردم درد وارد شود. آنها دارو را تحریم کردند ما برای خرید تجهیزات پزشکی به مبلغ ۷۰‌میلیون دلار با سازمان بهداشت جهانی به توافق رسیدیم اما بعد یکسال هنوز امکان وارد کردن این تجهیزات فراهم نشده است.»
او در پایان گفت: «احساس می‌کنم روزها و ماه‌های امیدوار‌کننده در پیش است. کشورهایی که منابع ما را مسدود کرده‌اند مثل کره و ژاپن اعلام می‌کنند منابع شما را آزاد می‌کنیم. امیدوارم دوران سختی و تلخی برای ملت ما زودتر تمام شود.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  644