شماره ۲۴۰۲ | ۱۴۰۰ يکشنبه ۷ آذر
صفحه را ببند
همسر شهید علی‌محمدی سفیر صلح هلال‌احمر شد

همسر شهید هسته‌ای؛ «دکتر مسعود علی‌محمدی» در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر، عضو داوطلب هلال‌احمر و سفیر صلح این جمعیت شد.
منصوره کرمی، همسر اولین شهید هسته‌ای کشور، با دکتر پیرحسین کولیوند دیدار و در این دیدار به عضویت داوطلبانه هلال‌احمر درآمد.
دکتر کولیوند نیز در این دیدار، تکریم خانواده شهدا را وظیفه همه دانست و گفت: «دیدار با خانواده شهدا موجب قوت قلب و یادآوری روحیه ایستادگی و شجاعت شهدا می‌شود.»شهید «مسعود علی‌محمدی» از جمله شهدای هسته‌ای ایران بود که مورد حمله ناجوانمردانه تروریستی قرار گرفت. او، فروردین ۱۳۴۰ خورشیدی در خانواده‌ای مذهبی در یکی از روستاهای شهرستان ایذه چشم به جهان گشود. شهید علی‌محمدی، مدرک کارشناسی را از دانشگاه شیراز در ۱۳۶۴ خورشیدی و کارشناسی ارشد را در ۱۳۶۷ و دکترای فیزیک با گرایش ذرات بنیادی را از دانشگاه صنعتی شریف در ۱۳۷۱ خورشیدی، کسب کرد. او از دانشجویان نخستین دوره دکترای فیزیک در داخل ایران بود و نخستین شخصی است که در ایران دکترای خود را در فیزیک دریافت کرده‌ و همچنین نخستین دانشجوی پسادکترا در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی بود.شهید علی‌محمدی، ۲۲ دی ۱۳۸۸ خورشیدی درحالی‌که قصد خروج از منزلش را داشت بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور و به‌دست عوامل موساد ترور شد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  375